ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3478150
*
nr 347 8150
Spegel
Sent 1800-tal, H.139
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 15:18:49
1
1.700 kr
13/2 17:00:39
2
1.600 kr
14/2 08:44:21
3
1.900 kr
14/2 11:17:12
1
1.900 kr
14/2 15:24:59
4
4.000 kr
14/2 15:30:33
3
2.200 kr
14/2 15:31:35
3
2.500 kr
14/2 15:32:30
3
2.800 kr
14/2 15:33:32
3
3.200 kr
14/2 15:34:42
3
3.500 kr
14/2 15:35:46
3
3.900 kr
14/2 15:44:51
3
4.200 kr
14/2 15:54:44
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 347 8150
Spegel
Sent 1800-tal, H.139
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 15:18:49 | 1 | 1.700 kr |
13/2 17:00:39 | 2 | 1.600 kr |
14/2 08:44:21 | 3 | 1.900 kr |
14/2 11:17:12 | 1 | 1.900 kr |
14/2 15:24:59 | 4 | 4.000 kr |
14/2 15:30:33 | 3 | 2.200 kr |
14/2 15:31:35 | 3 | 2.500 kr |
14/2 15:32:30 | 3 | 2.800 kr |
14/2 15:33:32 | 3 | 3.200 kr |
14/2 15:34:42 | 3 | 3.500 kr |
14/2 15:35:46 | 3 | 3.900 kr |
14/2 15:44:51 | 3 | 4.200 kr |
14/2 15:54:44 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23